Platform over design en techniek in de keuken-, woon-, en badkamerbranche
De interieurbouwer rukt op – en dat is niet zonder gevolgen
Een fantastische open keuken. Maar wel volop in harmonie met de rest.

De interieurbouwer rukt op – en dat is niet zonder gevolgen

De open keuken is inmiddels zo vanzelfsprekend geworden dat consumenten steeds vaker verlangen naar een interieur dat één geheel vormt. De keuken is geen los project meer, maar een integraal onderdeel van de leefruimte. En dat verandert het speelveld voor de traditionele keukenspeciaalzaak ingrijpend. Dit zal voor jou – beste lezer – geen nieuw nieuws zijn. Maar de vraag is wel: handel je daar in de showroom al naar?

De meeste showroomverkopers roepen het al jaren: de open keuken is de standaard. En ze hebben gelijk. In de gemiddelde nieuwbouwwoning van vandaag loopt de keuken naadloos over in de woonkamer. Geen muren, geen deuren – slechts een keukeneiland, bar of wandopstelling die visueel aansluit op de rest van het interieur.

De interieurbouwer rukt op – en dat is niet zonder gevolgen 1
Een open keuken langs de gehele wand. Dat is dus ook een optie.

Maar wie goed kijkt, ziet een interessante ontwikkeling: met het verdwijnen van de keukenmuur, verdwijnt ook de vanzelfsprekendheid van de traditionele keukenspeciaalzaak als enige gesprekspartner voor de klant. Want de klant van vandaag wil meer dan een keuken. Die wil harmonie. Een totaalbeeld. Een ruimte waar keuken, vloer, meubels, verlichting en kleurpalet op elkaar zijn afgestemd. En wie levert dat? Juist: de interieurbouwer.

Interieurbouwers hebben historisch gezien al een breder blikveld. Ze denken in doorlopende lijnen, materialen die terugkomen, verhoudingen tussen ruimtes, lichtinval. En: ze nemen de keuken vaak gewoon mee in hun totaalontwerp. Geen eilandje op zichzelf, maar een onderdeel van een leefomgeving.

Die aanpak slaat aan. Steeds vaker kiest de consument voor één partij die ‘het hele plaatje’ levert – en dat is niet altijd meer de keukenspeciaalzaak.

De interieurbouwer rukt op – en dat is niet zonder gevolgen 2
Zelfs wanneer er niet veel vierkante meters beschikbaar zijn in de woning, dan nog is de open keuken min of meer de standaard.

Van keukendomein naar leefomgeving

De kernvraag is dan ook: hebben keukenshowroomverkopers deze concurrentieslag al in het vizier? En belangrijker nog: ondernemen ze er al actie op?

Want eerlijk is eerlijk: als de keuken niet langer een afgesloten domein is, kun je als verkoper ook niet langer volstaan met kennis van alleen frontjes, grepen en werkbladen. Je zult ook iets moeten weten van vloeren. Van wandkleuren. Van meubelstoffen. Misschien zelfs van banken, verlichting en akoestiek. Een interieur is namelijk méér dan de som der keukenelementen.

Dat vraagt niet per se om een carrièreswitch naar interieurstylist, maar wél om een bredere kijk. Een besef dat jouw advies invloed heeft op de hele ruimte. En dat een keuken die ‘los’ oogt, minder snel verkoopt dan een die in één oogopslag matcht met de rest van het huis.

Vijf tips om sterker te staan in de strijd met de interieurbouwer 

  • Tip 1 Vraag naar de rest van het huis
    Begin elk verkoopgesprek niet met de keuken, maar met de leefstijl en inrichting van de klant. Hoe ziet hun woonkamer eruit? Welke materialen en kleuren gebruiken ze al? Hoe leven ze in de ruimte?
  • Tip 2 Werk samen met interieurprofessionals
    Zoek de samenwerking op met interieurontwerpers of stylisten in jouw regio. Je hoeft het wiel niet zelf uit te vinden. Door krachten te bundelen, kun je als keukenspeciaalzaak het totaalplaatje wél aanbieden.
  • Tip 3 Verbreed je showroompresentatie
    Laat in je showroom niet alleen keukens zien, maar ook voorbeeldcombinaties met meubels, vloeren of accessoires. Zo help je de klant visueel en esthetisch om keuzes in context te plaatsen.
  • Tip 4 Train je medewerkers op interieurtrends
    Zorg dat je team weet wat ‘ton-sur-ton’, Japandi of biophilic design betekent. Dat maakt adviesgesprekken rijker en laat zien dat je breder meedenkt dan alleen de keuken.
  • Tip 5 Denk in scenario’s, niet in onderdelen
    Verkoop geen ‘hoekkeuken met eiland’, maar ‘een ruimtelijke leefkeuken voor een gezin van vier dat houdt van samen koken én loungen’. Mensen kopen geen keukenkastjes, ze kopen een gevoel.

De toekomst is integraal

De opkomst van de interieurbouwer is dus geen bedreiging, maar een uitnodiging. Een kans om als keukenspeciaalzaak je rol te herpositioneren: niet als verkoper van losse elementen, maar als regisseur van een ruimtelijk totaalbeeld. Want wie straks wil winnen in de showroom, moet verder kijken dan de keuken. Letterlijk. 

Gerelateerde artikelen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Stuur ons een bericht

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten